III etapi juhend

Toimumise aeg ja koht

Õhtujooksu III etapp toimub 29. august 2018 Tartus, võistluskeskus asub A.Le Coq Sport spordimaja kõrval. Start antakse kell 20.20 ning finiš suletakse kell 23.00

Rada

Start 6,3km pikkusele jooksu- ja kõnnidistantsile antakse Tartus, A.Le Coq Sport spordimaja kõrval (Ihaste tee 7). Stardist liigub rada pöördega vasakule üle Sõpruse silla, kus on võimalik nautida kauneid vaateid Tartule. Peale silla ületust keerab rada vasakule, millele järgneb Turu tänava ületus. Emajõe äärde viiv rada jookseb läbi Karlova sadama (NB! Pehmem pinnas, killustik). Edasi liigutakse mööda maastikul jooksvaid radu kuni Siili tänava otsani, kust liigutakse edasi kergliiklusteele ning suundutakse mööda Siili tänavat Turu tänava suunas. Jõudes Turu tänava äärde keerab rada paremale ning uus parempööre ootab juba Sõbra Selveri juures. Sõbra Selveri juures ootab võistlejaid teeületus ning vaid hetk hiljem tuleb taaskord ületada Sõbra tänavat järgmisel ülekäigurajal. Mööda kergliiklusteed suundub trass taas Siili nimelisele tänavale, mille lõpus keerab rada vasakule Rebase tänavale. Järjekordne paremkurv viib võistlejad tagasi raja alguses ületatud Turu tänava ülekäigurajale, kust liigutakse juba stardiga vastassuunas üle Sõpruse silla finišisse.

Osalemine ja vanusegrupid

 • N/M18   - 2000 ja nooremad
 • N/M      - 1978- 1999
 • N/M40+  - 1977 ja vanemad

Põhidistantsil võivad osaleda kõik 2006 ja varem sündinud jooksuhuvilised, kellel on piisav treenitus antud võistlusdistantsi läbimiseks.

Registreerimine ja stardimaksud

Eelregistreerumine toimub interneti teel, aadressil www.ohtujooks.ee. Registreerumiseks tuleb täita registreerumisankeet. Osalustasu tuleb kanda MTÜ Meeleolusport arveldusarvele EE131010220247924227 (SEB). Selgitusse palume kindlasti kirjutada „Õhtujooks“/ “Õhtukõnd“ ja arve number (nt „Õhtujooks või Õhtukõnd, arve 219918710“). Registreering on lõplikult kinnitatud peale osalustasu maksmist. Eelregistreerimise hind kehtib vaid õigeks ajaks tasutud makse puhul. Eelregistreerunud osaleja, kes soovib maksta osalustasu võistluspäeval kohapeal, peab seda tegema kohapealse hinnakirja järgi. Klubide ja ettevõtete pingereas punktide kogumiseks hooaja lõikes tuleb registreerimisel vastavasse lahtrisse kirjutada oma kooli või ettevõtte nimi. Kui soovite ettevõttele või klubile arvet, siis palume sellest teavitada ohtujooks@meeleolusport.ee

Võistluskategooria

Kuni 20.08.18

21.08.17-27.08.18

29.08.18

Jooks

8€

12€

15€

Jooks - soodushind*

7€

11€

15€

Kõnd

7€

11€

15€

Kõnd - soodushind*

6€

10€

15€

*Alla 18-aastastel ja üle 60-aastastel kehtib soodushind

 

Numbrite väljastamine, viimase minuti registreerimine ja ümberregistreerimine on avatud võistluspäeval võistluskeskuses alates 2 tundi enne starti kuni stardipaugu andmiseni. Võistluskeskuses ümberregistreerimise (nime või distantsi muutmine) tasu on 5 EUR.

Osavõtutasu sisaldab

Tähistatud, turvatud rada, rinnanumbrit, elektroonilist ajavõttu, pakihoidu, riiete vahetamise võimalust, vajadusel meditsiinilist abi, spordijooki rajal ja finišis ning toitlustust.

Ajavõtt ja tulemused

Ajavõtt toimub elektrooniliselt. Tulemused avaldatakse kohapeal ning hiljem internetis ametlikul ürituse kodulehel www.ohtujooks.ee

Võitjate selgitamine ja autasustamine

Igal etapil autasustatakse meeste ning naiste absoluutklassi kolme parimat lõpetajat medali ning esemeliste auhindadega. Iga vanuserühma kolme paremat autasustatakse medaliga.

Võidetud auhindu on võimalik kätte saada 14 kalendripäeva jooksul peale võistluse toimumist (välja arvatud riknevad tooted)!

Lisainfo

 • Võistlusnumber tuleb kinnitada originaalsuuruses rinnale (võistlusnumbreid ei tohi kokku voltida).
 • PS! Hooajanumbrid kehtivad läbi terve hooaja. Hooajanumbri maha jäämise või kaotamise korral tuleb tasuda ümberregistreerimistasu 5€.
 • Teed on osaliselt liikluseks ning teistele kasutajatele samuti avatud. Ohutuse huvides on osavõtjad kohustatud järgima liikluseeskirju, juhinduma liiklusmärkidest ja liikluse reguleerijate märguannetest.
 • Tervisliku seisundi eest vastutab iga osaleja ise. Korraldaja ei vastuta osavõtjale tekkinud tervisekahjude ja isikliku vara purunemise või kadumine eest.
 • Võistluskeskuses ja rajal on tagatud osalejatele meditsiiniline abi.
 • Ürituse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure) osavõtumaksu ei tagastata. Osavõtust loobumisel osavõtutasu ei tagastata.
 • Kaotatud ja leitud asjad tuleb üle anda sekretariaadile.
 • PS! Kuna rajal võib esineda vähese valgusega lõike, siis soovitame võimalusel kaasa võtta pealambi!

Korraldaja:

Võistlust korraldab MTÜ Meeleolusport, projektijuht on Janelle Uibokand. Lisainfo ja küsimused: janelle@meeleolusport.ee või +372 553 4445